flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

 Шановні учасники судового процесу!

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 17 червня 2013 року в Рівненському окружному адміністративному суді запроваджено порядок щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу в частині надсилання судом таким учасникам процесуальних документів в електронному вигляді, паралельно з документами у паперовому вигляді (відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 31 травня 2013 року № 72 "Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу" зі змінами внесеними наказом Державної судової адміністрації України від 14 червня 2013 року № 81).

 

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

 

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

 

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

 

Варто зазначити, що основний принцип проекту «Електронний суд» полягає в налагодженні процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді між судовими установами, учасниками судового процесу, а також іншими державними структурами з метою  забезпечення справедливого та неупередженого правосуддя в Україні. Реалізація вказаного Проекту передбачає:

 

·      перехід до системи електронної відправки та прийому процесуальних документів із застосуванням електронного підпису;

·     забезпечення відкритого доступу учасників судового процесу до інформації шляхом створення сучасних інтернет-ресурсів та встановлення в приміщеннях суду інформаційно-довідкових кіосків;

·         налагодження системи електронного обміну з базами даних інших державних органів та установ;

·         формування єдиного електронного архіву судових документів;

·         забезпечення повної комп’ютеризації процесів судового діловодства.

 

Одним з ключових завдань проекту є суттєве скорочення видатків на поштову кореспонденцію та друк паперових документів.

 

Важливим аспектом запровадження проекту «Електронний суд» є також значне зменшення витрат паперу та скорочення забруднення навколишнього середовища,  тобто екологічна складова

 

 

 

Довідково: 

Наказ Державної судової адміністрації України від 7 вересня 2012 року № 105 "Про реалізацію пілотного проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процессу"

Наказ Державної судової адміністрації України від 31 травня 2013 року № 72 "Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу"

Наказ Державної судової адміністрації України від 14 червня 2013 року № 81 "Про внесення змін до наказу ДСА України від 31 травня 2013 року № 72"