flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

     

     У зв’язку із запровадженням на території України карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, значно збільшилась кількість вхідної кореспонденції Суду, яка надходить засобами електронного зв’язку, в тому числі шляхом використання підсистеми «Електронний суд».

Відтак, звертаємо увагу громадянта учасників судового процесу на способи звернення до адміністративного суду з позовними та іншими заявами:

  1. Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 №2747-IV (з наступними змінами та доповненнями), позов пред’являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді. Адміністративний позов подається до суду в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. При цьому, позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом, або самостійно учасником справи (його представником) з дотриманням вимог, визначених статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України. Звертаємо увагу, якщо документи в паперовій формі подаються до суду учасниками справи (їх представниками) особисто або надсилаються на адресу суду засобами поштового зв’язку, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника). Крім того, підпунктом 15.1. пункту 15 розділу VII КАС України визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі. 
  1. З 17 червня 2013 року в Рівненському окружному адміністративному суді запроваджено порядок обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу в частині обміну процесуальними документами в електронному вигляді, паралельно з документами у паперовому вигляді, шляхом використання підсистеми «Електронний суд», яка функціонує в тестовому режимі, після проходження офіційної реєстрації користувача. Порядок використання учасниками процесу підсистеми «Електронний суд» та відповідну довідкову інформацію розміщено за електронним посиланням: https://adm.rv.court.gov.ua/sud1770/ecourt/.  Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Одночасно звертаємо увагу громадян та учасників судового процесу, що подання процесуальних та інших документів шляхом відправлення їх сканованих копій на офіційну електронну адресу Рівненського окружного адміністративного суду (inbox@adm.rv.court.gov.uaбез використання підсистеми «Електронний суд» не відповідає встановленому КАС України порядку.